5 רעיונות מדליקים לפעילות דפי צביעה לקיץ ולחופש הגדול

רעיונות צביעה מדליקים לפעילות בחופשת הקיץ

חם, כל כך חם בקיץ הישראלי, רובנו בוחרים לבלות עם הילדים בפעילויות במקומות ממוזגים, בים או בבריכה. אבל הקיץ הוא ארוך ובחופש הגדול אנו נדרשים להיות יצירתיים ולמצוא לילדים תעסוקה מהנה בבית הנעים והממוזג.

בפוסט הזה אנו רוצים להמליץ לכם על רעיונות פשוטים לפעילות עם דפי צביעה לקיץ ולחופש הגדול שתיתן לילדים שלכם חוויה כייפית, תקנה להם מיומנויות ותספק לכם זמן שקט לעבוד ולעשות מטלות אחרות של הבית.

באתר דפי צביעה להדפסה אנו מציעים מגוון של ציורים מקוריים באיכות גבוהה מתחומים שונים שילדים אוהבים: דמויות מתוך סדרות טלוויזיה, גיבורי על, דמויות אנימציה, חיות, טבע וגם כמובן ציורים לצביעה קיציים שמתאימים לתקופת החופש הגדול. בכולם תוכלו להשתמש וליצור ממש בדקות ספורות, פעילות לילדים למספר שעות.

דפי צביעה לקיץ ולחופש הגדול

5 רעיונות מדליקים לפעילות דפי צביעה לקיץ ולחופש הגדול

לפני שנתחיל וודאו שיש לכם בבית:

✅ דפים במדפסת (וכמובן בדקו שהמדפסת מחוברת למחשב)
✅ עפרונות צבעוניים, טושים, צבעי גואש, מדבקות צבעוניות
✅ מספריים, דבק

 

1. דפי צביעה להדפסה – נתחיל ברעיון הכי פשוט: בחרו דפי צביעה שהילדים שלכם הכי אוהבים מתוך שלל הקטגוריות שנמצאות באתר והדפיסו. תוכלו כמובן גם לבחור כמה ציורים לצביעה וליצור למעשה "חוברת דפי צביעה" אותה תוכלו לתת לילדיכם לפעילות צביעה ממושכת. הילדים יכולים לצבוע את הציורים בעזרת העפרונות הצבעוניים, הטושים, צבעי הגואש או כל כלי ציור אחר שבא להם.

 

2. פאזלים לצביעה – אתגרו את הילדים עם בניית פאזל של דמות או ציור ואחר כך תנו לו לצבוע את הפאזל. כל מה שעליכם לעשות זה להדפיס ציור אהוב, לגזור אותו למספר חלקים שווים (6 חלקים, 12 חלקים, 18 חלקים וכן הלאה – בהתאם לגילם של ילדיכם) ולתת לילדים לבנות את הפאזל של הציור.

כדי שיהיה לילדים נוח להדביק את הפאזל ולצבוע אותו לאחר מכן, השתדלו לשים משטח קשיח כלשהו כמו: בריסטול, כריכה אחורית של דפדפת וכד' כך שהילדים יוכלו להדביק כל חלק בפאזל ישירות על גבי המשטח הקשיח. באתר שלנו כל ציור מודפס בגודל של עמוד A4 (דף מדפסת רגיל) וזה גם גודל המשטח הקשיח שאתם צריכים.

 

3. צביעה עם מדבקות – בפעילות זו תוכלו לתת לילדים לקשט דפי צביעה עם מדבקות! למה זה מיוחד? כי לכל ציור צריך לגזור צורה שונה של מדבקה על מנת להשלים ציור באופן סימטרי. מה צריך? מדבקות צבעוניות רגילות, ומספריים. למשל: אם הילד רוצה לקשט דמות של בוב ספוג עם מדבקות, עליו לגזור חלק ממדבקה בצורה של מרובע לגוף של בוב ספוג, עוד שני חלקים צרים ממדבקה בשביל הרגליים, ועוד שניים בשביל הידיים. הבנתם את הרעיון.

 

4. כתיבת ספר צביעה – אם הילדים שלכם יודעים לכתוב, זוהי יכולה להיות פעילות יצירתית במיוחד. הדפיסו מספר דפי צביעה מאותו נושא: למשל "חיות בטבע", הדקו את הדפים יחד ודרבנו את הילדים לכתוב ליד כל ציור מספר משפטים המתארים את הציור ואת הדמויות שבו. הילדים יוכלו להתפרע עם הדמיון שלהם ולכתוב שיר, סיפור או תיאור של הדמויות בצורה המשכית. חלק ב' של הפעילות, היא כמובן לצבוע את הציורים 🙂

 

5. צביעה אומנותית עם חריטה – הרעיון הזה מתייחס בעיקר לצביעה עם גואש. תנו לילדים לצבוע עם מספר שכבות את הציור, ולאחר מכן לחרוט על שכבות הצבע באמצעות עיפרון בצורה חופשית ואומנותית. כך יתקבל ציור צבעוני ובלתי צפוי.

כפי שראיתם, פעילות עם דפי צביעה יכולה להיות ממש קלה לביצוע. מקווים שאהבתם, הרגישו חופשי לשתף את הרעיונות עם חברים שמחפשים דרכים קלות ופשוטות להעסיק את ילדיהם במהלך הקיץ והחופש הגדול.

יש לכם עוד רעיונות לפעילויות עם דפי צביעה? נשמח לשמוע!

עוד כתבות מעניינות:

דיו לעט נובע

דיו לעט נובע – מתי ובשביל מה צריך אותו? מהו הרעיון של העט הנובע ומה הופך אותו למבוקש כל כך? מתי דיו לעט נובע צריך

קראו עוד »